AERO BABY yataklarda kullanılan “spacer” kumaş nedir?

AERO BABY uyku pedlerinin yapıldığı spacer kumaş çözgülü örme teknolojisiyle üretilmektedir. Geleneksel kumaş türlerine göre pek çok işlevsel özelliğe sahip olan Spacer kumaşın en büyük özelliği yüksek hava geçirgenliğidir. Spacer kumaş aynı zamanda yay etkisi de taşımaktadır.  İleri derece ısı konforu ve basınç azaltma sağlar. Spacer kumaş kıyafet, tıbbi uygulama, spor ayakkabı, otomobil, mobilya ve yataklarda kullanılmaktadır.
Spacer kumaşın yatakta kullanımı uyku konforu açısından çok önemlidir. Kumaşın yumuşak dokusu ve hava geçirgenliği rahat bir uyku sağlamanız için tüm özellikleri taşır. Yatakta hava dolaşımı sağlıyarak terlemeyi önler. Bu özelliği ile özellikle sürekli bakıma ihtiyaç duyan yatalak hastaların ve vaktinin çoğunu uykuda geçiren bebeklerin kullanımı için uygundur. Uykuda yüzüstü dönen bebeklerin de nefes almasını sağlayarak boğulma riskini ortadan kaldırır. Spacer kumaş aynı zamanda basıncı da azaltarak daha rahat bir uyku sağlar.
Spacer kumaşın özelliklerini sıralamak gerekirse ilk önce hava alan dokusundan bahsedilmelidir. Bu sayede terletmez, ısıyı dengede tutar. Esnektir. Kullanımı konforludur. Yataklarda kullanılan spacer kumaş, uyku esnasında vücuda basıncı azaltır. Böylece geleneksel yataklarda sıkça görülen sırt, bel ve omurga ağrılarını engellemeye yardımcı olur. Spacer kumaşlar bakterilerin tutunması için de uygun değildir. Bakteri ve mite gibi mikroorganizmalar, sıradan kumaşlar üzerinde daha rahat tutunurken spacer kumaş onlar için uygun bir yaşam alanı değildir. Böylelikle bakteri oluşumunu engelleyerek hijyenik ortam oluşturur.